Honours

Penn & Tylers Green Football Club

Role of Honours

2009/10

Reseveres League Cup Runners Up
South Bucks Youth League Division 1 Runners Up
Youth League Cup Winners
Youth League Colwyn Cup Runners Up
Under 16 GirlsĀ  League Division 2 Runners Up
Under 13s League Division 1 Winners
Under 13s Rangers League Division 3 Winners
Under 11s League Cup Runners Up

2008/09

South Bucks Youth League Division 1 Winners
Youth League Cup Winners
Under 12s League Division 1 Winners
Under 12s League Cup Winners

2007/08

Wycombe & District Reserves Premier Division Runners Up
Wycombe Junior Cup Runners Up
Under 13s Dick Hopkins Cup Runners Up
Under 12s Rangers League Division 5 Runners Up

Under 12 Girls Bucks Girls League Winners
Under 11s League Division 1 Winners

2006/07

Wycombe & District Reserves League Cup Winners
Under 15s Referees Cup Winners

2005/06

GLS Supplementary Challenge Cup Runners Up
Under 16s Division 2 Runners Up

2004/05

Hellenic League Division 2 Reserves Runners Up
GLS Reserves Challenge Cup Runners Up
Under 16s League Cup Winners
Under 16s Berks & Bucks Count Cup Runners Up

2003/04

Hellenic League Divison 2 Reserves Runners Up
Wycombe & District Division 1 Runners Up
Wycombe & District Subsidiary Cup Runners Up
Under 15s League Cup Winners
Under 12s League Cup Runners Up

2002/03

Hellenic Division One East Runners Up
Wycombe Senior Cup Winners
Wycombe and District Division 2 Winners
Wycombe & District Reserves League Cup Winners

2001/02

Wycombe Senior Cup Winners
Wycombe Junior Cup Runners Up

2000/01

Wycombe Junior Cup Winners
Hayes & Giles Division 2 Runners Up
U11′s League Cup Runners- Up

1998/99

South Bucks Youth League Division 1 Winners
League Cup Winners
Berks & Bucks County Cup Winners
Under 12s W&SB Football League Division 2 Winners
Under 13s W&SB Football League Division 2 Runners Up

1997/98

East Berks Division 2 Runners Up
South Bucks Youth League Winners
South Bucks Youth League Supplementary Cup Winners
Under 11s League Cup Runners Up

1996/97

East Berks Division 4 RunnersĀ  Up
Under 16s Star League Cup Runners Up
Under 10s Star League Division Winners
Under 9s Friendly League Winners

1995/96

Chiltonion League Reserves Section Winners
Under 15s Star League Cup Runners Up
Under 13s Star League Division 1 Runners Up

1994/95

Wycombe Senior Cup Runners Up
Under 16s Star League Division 1 Winners
Under 15s Star League Division 1 Winners
Under 14s Referees Cup Runners Up
Under 13s Star League Division 1 Winners
Under 13s Star League Subsidiary Cup Winners
Under 10s Star League Division2 Runners Up

1993/94

Under 15s Star League Division 1 Runners Up
Under 14s Star League Division 1 Runners Up
Under 14s Referees Cup Winners
Under 12 Mayors Cup Winners
Under 11s Star League Division 2 Winners
Under 11s Star League Subsidiary Cup Runners Up

1992/93

Youth Cup Runners Up
Under 14s Star League Division 1 Runners Up
Under 13s Star League Division 1 Winners
Under 13s Star League Cup Winners
Under 12s Mayors Cup Winners
Under 12s Star League Cup Runners Up
Under 10s Haarlam Cup Netherlands Winners

1991/92

Under 13s Star League Cup Winners
Under 12s Star League Division 1 Winners
Under 12 Mayors Cup Winners
Under 10s Star League North Division Winners
Under 10s Star League Cup Winners

1990/91

Under 12s Star League Division 2 Winners
Under 11s Star League Division 1 Winners
Under 11s Star League Cup Winners
Under 10s Star League North Division Runners Up
Under 9 Friendly League Winners

1989/90

Wycombe Senior Cup Runners Up
Under 15s Star League Cup Runners Up
Under 10s Star League North Division Winners
Under 10s Subsidiary Cup Winners

1987/88

Wycombe Senior Cup Winners
Under 12s Star League Division 2 Runners Up

1985/86

Chiltonion League Reserve Section Runners Up

1982/83

Wycombe Senior Cup Winners

1983/84

Ercol Senior League Winners
Wycombe Senior Cup Runners Up
Ercol League Cup Runners Up
Wycombe Junior Cup Winners (Reserves)
Ercol League Reserve Section Runners Up
Subsidiary Cup Runners Up (Old Boys)
Under 15s Risborough & District Cup Runners Up
Under 15s Risborough & District League Cup Winners
Under14s Weatherley Cup Runners Up

1981/82

Wycombe Combination Reserve Section Runners Up
Under 12s Risborough & District League Runners Up

1980/81

Wycombe Combination Division 1 Runners Up (Reserves)
Under 14s Risborough & District League Winners
Under 14s Weatherley Cup Winners

1979/80

Wycombe Combination Division 2 Runners Up (Reserves)
Under 13s Risborough & District League Runners Up

1975/76

Wycombe Combination Division 3 Runners Up (Reserves)

1974/75

Wycombe Combination Subsidiary Cup Winners (Reserves)
Slough Evening Mail Cup Winners
Slough Youth Cup Winners
Slough Youth League Division 1 Runners Up

1972/73

Slough Youth League Division 1 Winners
Presidents Cup Winners

1971/72

Slough Youth League Division 2 Winners
Slough Youth League Cup Winners

1963/64

Chesham Charity Cup Runners Up

1962/63

Wycombe Combination Premier League Winners

1961/62

Wycombe Junior Cup Winners
Wycombe Combination Division 5 Winners (Reserves)

1960/61

Wycombe Combination Division 2 Winners
Wycombe Junior Cup Runners Up

1957/58

Chalfont & Gerrards Cross Hospital Cup Runners Up

1956/57

Wycombe Combination Division 2 Winners (Joint)
Chalfont & Gerrards Cross Hospital Cup Winners

1955/56

Wycombe Combination Division 3 Winners

1954/55

Wycombe Combination Division 4 Runners Up

1950/51

Chesham Charity Cup Winners

1949/50

Chesham Charity Cup Winners

1946/47

Wycombe Combination Division 1 Winners
Wycombe Combination Division 4 Winners (Reserves)

1944/45

Wycombe & District Junior Youth League Division B Winners

1939/40

Wycombe Combination North Division Winners
Chesham Challenge Cup Runners Up

1937/38

Chesham Town Challenge Cup Winners

1935/36

Wycombe Combination Division 2 Winners

1934/35

Wycombe Combination Davison 2 Runners Up

1927/28

Wycombe Combination Division 2b Section Runners Up

1913/14

Beaconsfield & District League Runners Up

1911/12

Wycombe Combination Division A Winners
Combined Championship Winners